fbpx

Přes to vlak nejede!

Přes to vlak nejede!

Přes to vlak nejede!

Včera dopoledne jsem se vrátil z Uherského Hradiště, kde jsem byl na koncertě mojí oblíbené skupiny Mňága & Žďorp a díky Monči jsem to měl i s noclehem. Teď Mňágu znovu poslouchám přes Youtube a do toho píšu to dnešní zamyšlení.

nejdůležitější je…

váš čas!

Samozřejmě, že mě k tomuto tématu přivedla konverzace s jednou známou. Jinak bych toto téma ani nenakousl. A co se řeší? Je sama se svým synkem (stejně jako dalších x tisíc maminek, desítek či stovek tatínků, ale hlavně milióny bezdětných lidí nebo těch, kteří mají svá dítka už odrostlá).

A samozřejmě, že to takhle nechce. Nechce být sama. Pro toho svého prcka by ráda našla správného tatínka a zároveň pro sebe partnera, se kterým jim bude hezky a budou si život užívat plnými doušky. Nic nesplnitelného a nic nemožného.

Proč se nám nedaří najít toho správného partnera?

Podle mě je důležité, abychom po těch všech zkušenostech z minulých vztahů, neházeli všechny do jednoho pytle. Abychom nehledali “důvody” proč toho, kdo o nás projeví zájem, hned odmítli.

Znám to z vlastní zkušenosti. I když samotnému mi to nikdy nedošlo a musela mě na to upozornit jedna z mých bývalých lásek.

“Víš, když jsme spolu byli a ty jsi řekl, že už nechceš mít další dítě, zeptala jsem se sama sebe, tak k čemu mi ten chlap bude, když já dítě chci?”

Po této větě mi docvaklo, že tak to bylo vlastně ve všech předešlých vztazích. A nejednalo se jen o dítě, měl jsem víc takových zásad, přes které nejel vlak. Stál jsem si za nimi a tím vlastně nevědomky zahazoval další možnost mít po svém boku druhou drahou polovičku.

Dvě moje takové zásady, jsem popsal i v “Dopisu pro jednu slečnu” a právě tady vznikla taková moje definice lásky.

Opravdová láska
se pozná podle toho,
že jste ochotni
kvůli tomu druhému
slevit ze svých zásad.

REKLAMA

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.

Shlédnutí: 57

Komentáře jsou uzavřeny.