fbpx

44/55

44/55

Můj příběh

DEN 44/55

Po pauze...

Na pár týdnů jsem se v rámci postřehů z mého 44. roku života, trochu odmlčel.  Teď už mám (skoro měsíc) čas se tomu znovu věnovat. Tak uvidíme, jak mi to dlouho vydrží, protože jsem přece jen člověk, kterého každou chvíli něco zaujme a dokáže se do toho hodně hluboko ponořit. A to třeba i tak, že zapnu na svém mobilním telefonu funkci nerušit.

Mám klid, protože mi necinkají příchozí zprávy a různá upozornění ze všech aplikací, které mám v tomto zařízení nainstalované.

Začetl jsem se do knížky “Jak drahé je zdarma” od Dana Arielyho. Jak jistě víte, miluju psychologii a tato knížka o tom všem je.  Na konci tohoto příběhu se o ní dozvíte trochu víc.

Takže, když jsem si večer dal pauzu od čtení, objevil jsem pár zmeškaných hovorů. Mezi nimi i můj kamarád Martin. Poslal jsem mu tedy zprávu:”Martínku, zítra si zavoláme. Zakousl jsem se do jedné knížky. Jmenuje se Jak drahé je zdarma“.

A druhý den jsme si s Martinem opravdu volali. Do sluchátka mi říkal, že to pochopil tak, že si přeji, abychom se už dál nepřátelili, protože pro něj odmítám dělat cokoliv zdarma. A na tento popud, že smazal mé kontakty z telefonu, z emailových adres, že smazal veškeré statusy na sociálních sítích, kde jsme byli společně označeni, že smazal všechna videa, která vznikla v naší společné přítomnosti, že spálil všechny naše fotky z vojny i ze společných výletů v roce 2019.

“Ty seš trumpeta!”, odpověděl jsem mu hned, co se Martin nadechoval k dalšímu monologu. “Tak to vůbec není, přece.”

“Tak jo”, dostal se zpět ke slovu Martin. “Dávám obnovit z koše všechny soubory, včetně fotek a videí, emailové konverzace, statusy na sítích už asi obnovit nepůjdou, ale zeptám se administrátorů. Vytahuju fotky z popela a jako puzzle je skládám dohromady.  Si představ, že ty, které byly barevné jsou teď černobílé, ale to nevadí. Pořád jsme na nich vidět jako na negativu.  A hlavně jsem rád, že jsme to naše přátelství zachránili a že to byla jen mylná domněnka”.

Rád bych upozornil, že tato konverzace, byla už od počátku stvořena pro pobavení a Martina by nic podobného (myslím tím, myšlenku, že bych se s ním nechtěl přátelit) nenapadlo.
Ale zalíbila se nám oběma natolik, že jsme pomocí ní chtěli pobavit i další lidi. Věřím tomu, že se nám to povedlo.

O knize
Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko „zdarma“? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů – od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe – a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku.

Kniha k přečtení i s ukázkou Jak drahé je zdarma eBook

Kniha k ppřečtení i s ukázkou Jak drahé je zdarma – tištěná kniha

Kniha k poslechu i s online ukázkou Jak drahé je zdarma – audio

Přeji vám hezký a usměvavý den. Vlasťa

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.

Shlédnutí: 8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..