fbpx

44/94

44/94

Můj příběh

DEN 44/94

O knize...

Před pár dny, těsně před ukončením prvního kola předprodeje na podporu vydání mé třetí knihy, jsem přemýšlel nad tím, jak se bude kniha jmenovat. 

Původní nástřel počítal se slovem “Štěstí”. Líbil se mi i nápad od mého kamaráda Aleše “Štěstí středního věku”, ale nakonec zvítězila jiná myšlenka.

Seděl jsem v křesle a najednou jsem začal přemýšlet nad zkratkou S.O.S.. Protože i moje třetí kniha má pomáhat a být takovým záchranným kruhem. Z Wikipedie jsem se dozvěděl, že tento signál není zkratkou žádných slov.  A přemýšlel jsem dál…

S.O.S. by se dalo vysvětlit jako Strach – Obavy – Stres. A pak mě napadlo, že bych rád tato tři písmenka přeměnil ve zkratku, která bude pozitivnější. A v tom to přišlo! S.O.S. jako Spokojenost – Optimismus – Svoboda.

Přál bych vám zažít ten pocit, radosti a nadšení. A aby toho nebylo málo, v posledních dnech mi na mysl padla zpěvačka Zuzana Smatanová. Lépe řečeno texty jejích skladeb, z nichž některé jsou krásně pozitivní a totožné s obsahem mojí knihy. “Stačí si priať, Nech sa deje čo má, Dvere, Prvý krok”, atd. 

Nedalo mi to a se Zuzkou jsem se spojil a poprosil ji o krátký rozhovor. Nakonec trval půl hodiny. Smích. Ale byl moc fajn. Poslechněte si ho níže.

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.

Shlédnutí: 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..