fbpx

44|94 O knize

44|94 O knize

DEN 44/94

Můj příběh

Před pár dny, těsně před ukončením prvního kola předprodeje na podporu vydání mé třetí knihy, jsem přemýšlel nad tím, jak se bude kniha jmenovat. 

Původní nástřel počítal se slovem “Štěstí”. Líbil se mi i nápad od mého kamaráda Aleše “Štěstí středního věku”, ale nakonec zvítězila úplně jiná myšlenka.

Seděl jsem v křesle a z ničeho nic, mi padl na mysl mezinárodní tísňový signál S.O.S.. V duchu jsem si říkal, že i moje třetí kniha má pomáhat a být takovým záchranným kruhem. Z Wikipedie jsem se dozvěděl, že tento signál není zkratkou žádných slov.  A tak jsem přemýšlel dál…

S.O.S. by se dalo do češtiny přeložit jako Strach – Obavy – Stres. A pak mě napadlo, že bych rád tato tři písmenka přeměnil ve zkratku, která bude pozitivnější. A v tom to přišlo! S.O.S. jako Spokojenost – Optimismus – Svoboda. Přesně takhle to mám já v životě.

Přál bych vám zažít ten pocit radosti a nadšení. A aby toho nebylo málo, v posledních dnech mi na mysl padla zpěvačka Zuzana Smatanová. Lépe řečeno texty jejích skladeb, z nichž některé jsou krásně pozitivní a totožné s obsahem mojí knihy. “Stačí si priať, Nech sa deje čo má, Dvere, Prvý krok”, atd. 

Nedalo mi to a se Zuzkou jsem se spojil a poprosil ji o krátký rozhovor, který nakonec trval půl hodiny. Smích. Ale bylo to moc fajn. Tak se pohodlně usaďte a poslechněte si ho níže.

REKLAMA

Powered by WP Bannerize

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.

Shlédnutí: 12

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..