fbpx

Jak zabít nudu…

HLAVNĚ SI TEN ŽIVOT POŘÁD UŽÍVEJTE!

Na této stránce najdete tipy na to, jak zabít nudu nejenom při současném omezení pohybu osob, ale vždycky, když zůstanete uvězněni doma. Logické i vzdělávací testy, audio knihy, online kino, elektronické knihy, recepty na moučníky, polévky i celá menu nebo odkaz na živé vysílání Zumba party. Stránky jsou postupně doplňovány.

Pojďte do kina!

Když VY nemůžete kvůli současné situaci do kina, ONI přijdou k Vám do obýváku! Distribuce filmu CESTA KOLEM SVĚTA s podtitulem Nejšílenější cesta všech dob se místo distribuce v kinech přesouvá na internet. Shlédněte premiéru filmu online v časově omezené nabídce. Hrají Lukáš Pavlásek a Ondřej Sokol.

ČTĚTE ELEKTRONICKÉ KNIHY

Výhodou je, že pro elektronické knížky (eBooky) nemusíte nikam chodit. Nezaberou vám doma místo a můžete si je číst i bez čtečky. Stačí mít program, který otevře soubor PDF, ale to už dnes umí každá elektronická hračka.


Další knihy (eBooky) naleznete v každém internetovém knihkupectví.
Mrkněte se na eBooky v akci třeba tady!

Na této stránce si můžete vytvořit tolik pravopisných cvičení, kolik si jen dokážete představit. U všech vytvořených cvičení máte vždy řešení/klíč s vysvětlením konkrétního jevu a proto neztrácíte čas prohledáváním jazykových příruček. Autoři projektu k tomu dodávají:”Už nás nebavilo opisovat jevy ze cvičebnice a skládat z nich cvičení pro žáky. Jde to i jinak… Vytvořili jsme proto unikátní generátor pravopisných cvičení do tisku. 

V současné době také tato společnost nabízí cvičení všem rodičům v roli učitelů a učitelům, kteří vykonávají své povolání z domu úplně zdarma. Na stránky se dostanete tady nebo kliknutím na logo společnosti.

ZAČNĚTE SE UČIT SE CIZÍ JAZYKY!

Kdy jindy se chcete začít učit cizí jazyk nebo se v něm zlepšit, když ne teď? Teď je na vzdělávání se ta nejlepší příležitost. Zdokonalovat se můžete třeba poslechem audio knih nebo online na internetu. Zkuste třeba Angličtinu na cesty. Nyní jen za 1,-Kč! Anebo si níže přehrajte ukázky jazyků z audio knih.

Sledujte živá vystoupení

Lidé, kteří se doposud starali o naši zábavu, ať už jsou to herci, zpěváci a zpěvačky, skupiny nebo jiní umělci museli svou práci ukončit začátkem března, kvůli dočasnému pozastavení veřejných a kulturních akcí. 
Přesto vás chtějí bavit i nadále živými vystoupeními a potom už je jenom na vás, jestli jejich snahu oceníte a podpoříte je byť jen symbolickou částkou.

LOGICKÉ TESTY ONLINE!

I v tuto dobu je třeba pamatovat na to, abychom promazávali naše mozkové závity. Na internetu najdete spoustu stránek, kde můžete svůj mozek procvičovat. Já jsem pro vás našel  jeden všeobecný logický test. Schválně, budete mít 100% správných odpovědí nebo se stejně jako já alespoň v jedné zmýlíte a získáte krásných 90%? Klikněte na obrázek níže a dostanete se k tomuto logickému testu.

PŘIPRAVTE SI OBLÍBENÉ JÍDLO!

Konečně si v klidu můžete připravit svoje oblíbené jídlo nebo takový pokrm, jehož příprava je nutná třeba den předem. Níže najdete menu na celý týden, kdyby vás náhodou přestalo bavit pořád vymýšlet něco nového. Našel jsem vám stránky také s polévkami, moučníky a vyzkoušet můžete i zahraniční kuchyni.

Pokud vás už nenapadá, co každý den vařit, jistě vám přijde vhod menu na celý týden.

Bramboračka, zelňačka, česnečka, kyselo nebo kulajda. Všechny tyto polévky jsou náš národní poklad!

Když vás začne honit mlsná, uspokojte svoje chuťové buňky a inspirujte se třeba tady.

Máte chuť vyzkoušet recepty, které si připravují našemu státu nejbližší sousedé nebo snad kuchaři z celého světa?

POSLOUCHEJTE AUDIO KNIHY

Jak už jsem psal výše, zabít nudu můžete poslechem audio knížek, kterých je opravdu  mraky. Některé jsou v tomto období i zdarma k poslechu úplně celé. Vybírat můžete z audio knih pro děti i dospělé a hlavně, nikam pro ně nemusíte a posloucháte z pohodlí domova během pár minut.

Za PROČ se přitom nepovažují peníze nebo zisk, to jsou vždy jen výsledky. Osobnosti a firmy, které znají své PROČ, nepotřebují manipulovat – ony inspirují. Lidé je následují ne proto, že musejí, ale protože sami chtějí. Zaměstnance jejich práce těší, spatřují v ní smysl, mají zázemí a hrdost. Zákazníci jsou loajální, ochotni poskytnout podporu i v těžkých časech, imunní vůči manipulacím ostatních.

Vyberte si z jakéhokoliv žánru podle své chuti.

Nezapomeňte se hýbat!

Připravuji další tipy na to, jak se zabavit v období, kdy máme “domácí vězení”. Protože důležité je se i hýbat, oslovuji další lidi, kteří vám tím, co umí nejlépe, pomohou překlenout toto období.

Zumba party každé úterý, čtvrtek a neděli na live streamu.
Moje kamarádka Maruška Vaněčková, tanečnice, lektorka, choreografka a zakladatelka Orianadance pravidelně v těchto dnech živě vysílá a vy můžete tančit společně s ní. Přidejte se k ní na facebooku a zacvičte a zároveň si zatančete doma v paneláku. Facebook Marie Vaněčková.

Cvičí celé Česko

reklama

HÁDEJ SLOVO!

Na mé facebookové stránce Vlastislav Macík, můžete tipovat poslední slovo ve větě. Je to krátký video příběh a vaším úkolem je tipnout si poslední slovo, které jsem v této větě řekl. Malou pomůckou vám může být moje artikulace. Slovo vyslovuji ve zpomaleném záběru a tipnout si může každý. 

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

*Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami užívání webu.

Shlédnutí: 49