fbpx

Knihy, které mě zaujaly

Moje

OBLÍBENÉ KNIHY

Na této stránce najdete mé oblíbené knihy, které jsem osobně četl, zaujaly mě, líbily se mi a nebo mě také inspirovaly nebo ještě inspirují a rád se k nim vracím. Kliknutím na obrázek se rovnou dostanete do obchodu, kde si je  můžete ihned objednat. Toto je kniha, která to u mě všechno spustila je od Napoleona Hilla – Myšlením k bohatství.

Začněte s proč

Název knížky bychom mohli používat každý den, protože souvisí se vším, co nás v životě potkává. Ať už se to týká vysněné práce nebo vztahů. Obsah knížky je určen pro ty, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy. 

Do pr.... dělejte to, co máte rádi!

Autor této knihy tvrdí, že štěstí dosáhneme pouze v případě, že budeme opravdu dělat jenom to, po čem toužíme. Abychom toho byli schopni, doporučuje osvědčenou sprostou mantru, která nás odvede od všech vedlejších faktorů zabraňujících nám v životním úspěchu. Jako návod uvádí spoustu vtipných situací ze svého života, ale inspiruje se také příběhy svých přátel a příbuzných. Zjistěte, co máte opravdu rádi a nebojte si při tom občas trochu zanadávat.

Jsi prostě borec

Knížka, která mě zase po dlouhé době nakopla a otevřela mi oči k tématu, které bylo blokem i v mém životě a týká se peněz. Po přečtení jedné z kapitol jsem jen kroutil hlavou a řekl si:”Ty jo! Vždyť má pravdu!”. V samotné anotaci knihy najdete tuto větu:”Skvělá motivační knížka pro každého, kdo zoufale touží po lepším životě, ale nechce se zruinovat jeho hledáním.

Čtyřhodinový pracovní týden

Peníze mají hodnotu jen tehdy, máte-li čas si je užít. Strávíte-li své mládí v kanceláři, nejsou vám k ničemu – zvlášť když lze pracovat tak, abyste měli dostatek nejen peněz, ale i dalších tvrdých měn „nového bohatství“: času a mobility. Laciná iluze? Tim Ferriss ve své dnes již proslulé knize velmi přesvědčivě ukazuje, jak tento sen realizoval a jak to může udělat kdokoli další. Kniha je světovým bestsellerem a vyšla v 35 zemích.

Mudrc, surfař a byznysmenka

Příjemná knížka k oddechu. Z  těchto příběhů si uvědomíte hodnoty, jaké jsou podle mě v životě důležité. I tady jsem našel pasáže, které mi potvrdily to, o čem píšu i na těchto stránkách. 

Miluj svůj život

Je pravdou, že knížku od Louise L. Hay jsem nepřečetl úplně celou a ten důvod, proč se k ní často vracím je na konci knížky. Seznam nemocí a jejich pravděpodobné příčiny.

Myšlením k bohatství

Jedna z prvních knih, která mi otevřela oči. Autor knihy Myšlením k bohatství se během třiceti let setkal s desítkami magnátů, předáků, vynálezců a manažerů, s nimiž vedl dlouhé podrobné rozhovory, aby zjistil, čemu právě oni vděčí za své úspěchy. Díky těmto příběhům byl schopen identifikovat několik zásadních principů, ze kterých vyrůstá „první filozofie osobního úspěchu na světě“. 

Nemožné na počkání

Zatím poslední knížka, do které jsem se pustil. Zaujala mě citátem hned na první stránce:”Všichni lidé sní, ale ne každý stejně. Ti, co sní v noci, v prašných zákoutích své mysli, se ve dne probudí a zjistí, že to byla jen marnost. Ale denní snílci jsou nebezpeční, neboť vykonávají své sny s otevřenýma očima, a tím je přivádějí k životu.”

Check out our work

Take a peek inside our Wonderworld

Vít Prokůpek

Tuto knížku jsem přečetl jedním dechem. Důvod je jednoduchý. Miluji psychologii. A příběhy, které tady Vít Prokůpek zmiňuje, jsou vážně neuvěřitelné. Některé zmiňované kroky jsem nevědomky aplikoval ještě před tím, než jsem začetl do této knížky.

Michael Neill

Zatím poslední knížka, do které jsem se pustil. Zaujala mě citátem hned na první stránce:"Všichni lidé sní, ale ne každý stejně. Ti, co sní v noci, v prašných zákoutích své mysli, se ve dne probudí a zjistí, že to byla jen marnost. Ale denní snílci jsou nebezpeční, neboť vykonávají své sny s otevřenýma očima, a tím je přivádějí k životu."

Wild rose

botanical photography

Mayo building

architecture photography

Shlédnutí: 26