fbpx

V životě je nejdůležitější náš čas (14. den)

čtrnáctý DEN

Vítejte u dalšího dílu motivačního seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější váš čas.”  V tomto seriálu vám odhalím tajemství, jak “svůj čas” úspěšně investovat.

DNEŠNÍ TÉMA:

nejdůležitější je…

váš čas!

Mnozí z nás si to ani neuvědomují, že mají ten dar vidět, slyšet, cítit a užívat si tu nádheru okolo nás. Jedním z důvodů spokojeného života, je právě to, že se můžete radovat opravdu z maličkostí.

Přiblížím vám to na dvou příbězích. Jeden se stal někdy ke konci února. Bylo to zrovna v neděli večer a já si všiml, že za okny začal padat sníh. I když bylo půl desáté, nelenil jsem, oblékl se a utíkal si to sněžení užít ven. Bylo to něco neuvěřitelného! Sněhové vločky byly tak veliké, že zvuk jejich dopadu na můj mobil, šel potom slyšet i z video nahrávky.
A nejlepší bylo, že jsem kvůli tomu nemusel jezdit tisíce kilometrů daleko a v konečném součtu mě to nestálo ani korunu.

Druhý příběh je z podobného soudku. Tentokrát jsem se nemusel ani víc oblékat, také cesta za tímto skvostem byla kratší a opět to bylo úplně zadarmo. Tentokrát mi stačilo vyjít jen na balkón, tady v Česku a ve Zlíně.

Tohle si totiž můžete užívat snad každý den. Asi už tušíte co mám na mysli. Nemluvím o ničem jiném než o západu slunce. Samozřejmě, že i východ slunce bývá krásný, ale protože mám balkon směrem na západ, užívám si právě toho, když slunce zapadá.

Můj tip pro dnešní díl seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější náš čas”, je opět jednoduchý.
Užívejte si těch darů, které někteří z nás vůbec nemají a buďte vděčni za to, že vidíte, slyšíte a cítíte tu nádheru okolo nás.

Moje knížky

Poslechněte si audio

Pokud neradi čtete, je možné si každý díl poslechnout pomocí tohoto přehrávače. Celý text je tímto namluvený mým hlasem a hudba v pozadí je z webu www.bensound.com

REKLAMA

Nejbližší přednáška

 • So
  01
  Úno
  2020

  Vlasťa Macík - Živá kniha

  15:00Slavičín, Zámek Wichterle