fbpx

V životě je nejdůležitější náš čas (28. den)

DVACÁTÝ OSMÝ DEN

Vítejte u dalšího dílu motivačního seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější váš čas.”  V tomto seriálu vám odhalím tajemství, jak “svůj čas” úspěšně investovat.

DNEŠNÍ TÉMA:

nejdůležitější je…

váš čas!

V mojí knižní prvotině 7+1 myšlenka aneb ze snu až do rádia, navrhuji čtenářům, aby si udělali malý test a popřemýšleli nad tím, kterou písničku si v posledních dnech, týdnech nebo i měsících nejčastěji notovali nebo zpívali. Klidně to teď udělejte také. Zastavte audio nebo přestaňte číst a napište si tu písničku na papír.

Že se její text náramně podobá vašemu životu? Je to tak. S písničkami, které si denně broukáme (třeba tři a vícekrát) se totiž ztotožňujeme. Jsou nám blízké proto, že se podobají tomu, co zrovna v našem životě prožíváme my sami.

Podobně je to i s pouhou melodií nějaké skladby, která je v jazyce, který neovládáme. Nemusíme rozumět textu, ale pokud si ji hodně a často notujeme, je to stejný případ. Zase se s ní ztotožňujeme. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte a zadejte text vaší oblíbené a v poslední době nejčastěji notované písničky třeba do Google překladače.

Můj tip pro dnešní díl seriálu o tom, že: “V životě je nejdůležitější náš čas”, je znovu jednoduchý. Věnujte pozornost tomu, které písničky si nejčastěji notujete, o čem se v nich zpívá a pokud jsou moc smutné, vyměňte je za veselejší! I takto jednoduše, můžete změnit svůj život a rozhodně je to další nejlepší investice vašeho času.

Nový den, můžete začít třeba s písničkou od Jany Kociánové – Zahoď starosti.

Hezký den přeje a na slyšenou se těší, Vlasťa Macík

Moje knížky

Poslechněte si audio

Pokud neradi čtete, je možné si každý díl poslechnout pomocí tohoto přehrávače. Celý text je tímto namluvený mým hlasem a hudba v pozadí je z webu www.bensound.com

REKLAMA

Nejbližší přednáška

 • So
  01
  Úno
  2020

  Vlasťa Macík - Živá kniha

  15:00Slavičín, Zámek Wichterle